Projekt - "Już nie przedszkole, a jeszcze nie szkoła"

Od 8.10.2008 roku do 15.12.2008 roku zrealizowano projekt "Już nie przedszkole, a jeszcze nie szkoła", który przygotowano na podstawie Uchwały Nr 179/2008 Rady Ministrów z dnia 16 września 2008 roku w sprawie rządowego programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2008 roku (Aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych) oraz Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 września 2008 roku w sprawie szczegółowych warunków dofinansowania (...).

Całkowity koszt projektu to kwota 117 476,00 - w tym pozyskane środki: 81.057,75 złotych.

Zajęcia prowadzono w blokach tematycznych:
  • blok I - plastyczno - fotograficzny,
  • blok II - muzyczno - taneczny,
  • blok III - sportowy.
Uczniowie szkół w ramach zajęć dodatkowych wyjeżdżali na basen do Tarnowskich Gór, a wychowankowie przedszkoli - do filharmonii. Łącznie odbyły się 22 wyjazdy.

98 nauczycieli i trenerów przeprowadziło dodatkowe pozalekcyjne i pozaszkolne zajęcia dla dzieci i uczniów, realizując założenia programowe.

Projekt zakładał ścisłą współpracę wychowanków przedszkola z uczniami klas I - III szkoły podstawowej. Integracja najmłodszych polegała na wspólnym podejmowaniu działań plastycznych, muzyczno - tanecznych oraz sportowych. Realizując zadania zawarte w projekcie placówki wzbogaciły się o nowe doświadczenia, budując nowe relacje między dziećmi, a także między dorosłymi. Placówki pozyskały pomoce dydaktyczne i sprzęt usprawniający funkcjonowanie szkół i przedszkoli.

Projekt podsumowano happeningiem artystycznym, w czasie którego spotkało się grono reprezentantów wszystkich placówek, czyli 500 - dzieci, ich opiekunowie i dyrektorzy szkół, a także ok. 70 rodziców reprezentujących szkolne Rady Rodziców, gości oficjalnych oraz pozostałych rodziców, którzy kibicowali swoim pociechom.
Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-07 21:49:28)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-22 19:37:37)

Data aktualizacji: 18 kwiecień 2024, Licznik odwiedzin: 15261298