Oficjalny portal: Gminny Zarząd Oświaty w Strzelcach Opolskich

Wyszukiwarka


Menu główne


Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj
powrót

Aktualności w oświacie

Prymuska Opolszczyzny na Kongresie Kopernikańskim w Toruniu

3 październik 2023
Małgorzata Żołnierz, już absolwentka PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich, jednak po sukcesach ubiegłego roku szkolnego, nadal ze szkołą związana. Przypomnijmy: Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku, Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Pokłosiem osiągnięć są podsumowania, rankingi na początku kolejnego roku szkolnego.
W dniach 14-16.09.2023, na zaproszenie organizatorów Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku, przebywała, wraz z opiekunem, panią Jadwigą Lizon,  w Toruniu, na Kongresie Młodych, w ramach Światowego Kongresu Kopernikańskiego, w towarzystwie wielu dostojnych gości z całej Polski, jak również przedstawicieli władz wojewódzkich i rządowych.  Najważniejszym momentem tego wyjazdu była gala i nagrodzenie laureatów konkursu o Mikołaju Koperniku, jak również prezentacja najlepszych prac i panel dyskusyjny.  Cała uroczystość miała miejsce w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu, co już było wyróżnieniem, ponieważ jest to jeden z największych i najpiękniejszych budynków ceglanych w Europie, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Przy znakomitej, wręcz letniej pogodzie, oprócz Starówki, udało się obejrzeć jeszcze wiele ciekawych miejsc tego urokliwego miasta i zrelaksować nad Wisłą.  

Ponadto Małgosia, w dniu 2.10.2023 odebrała z rąk Marszałka Województwa Opolskiego, pana Andrzeja Buły, tytuł Prymusa Opolszczyzny, co jest jej kolejnym wielkim wyróżnieniem. Gratulujemy!
 


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2023-10-03 14:52:18)
Liczba odwiedzin: 5182789

Stopka

Data aktualizacji: 4 lipiec 2024, Licznik odwiedzin: 16539053
design by fast4net

Zamknij