Pracownie komputerowe w strzeleckich szkołach w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

22 listopad 2005
W ostatnich latach, między innymi ze względu na akcesję Polski do Unii Europejskiej, powstały nowe możliwości ubiegania się przez placówki oświatowe o sprzęt komputerowy w ramach takich projektów jak: „Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych” oraz „Pracownie komputerowe dla szkół” współfinansowanych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
W latach 2003 – 2005 strzeleckie szkoły przy współpracy z Gminnym Zarządem Oświaty i Wychowania złożyły 12 wniosków w ramach wymienionych programów. Aktualnie sześć szkół otrzymało oficjalne decyzje o przyznaniu sprzętu komputerowego: PSP nr 1 i PG nr 1 w Strzelcach Opolskich (realizacja rozpoczęła się 18 listopada 2005 roku) oraz PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich, PSP w Błotnicy Strzeleckiej, PSP w Szymiszowie i PSP w Rozmierce (realizacja nastąpi do 15 marca 2006 roku). Także Publiczne Gimnazjum nr 2 w Strzelcach Opolskich zostało uwzględnione na liście rankingowej i oczekuje na oficjalną informację.

Przekazany szkole sprzęt to: 10 stanowisk komputerowych dla uczniów, komputer przenośny, serwer, drukarka, skaner, wideoprojektor oraz oprogramowanie edukacyjne.

Przyznane pracownie komputerowe pozwolą na modernizację istniejących już sal do nauki informatyki oraz na powstanie nowych. Ponieważ aktualnie tylko część wniosków została rozpatrzona mamy nadzieję, że liczba przyznanych pracowni w najbliższym czasie wzrośnie co spowoduje, że w ciągu roku lub dwóch wszystkie szkoły, dla których gmina Strzelce Opolskie jest organem prowadzącym będą posiadały własne sale komputerowe.

Wymienione wcześniej szkoły otrzymały sprzęt komputerowy w ramach programu „Pracownie komputerowe dla szkół”. W najbliższym czasie zostaną wydane decyzje o przyznaniu komputerów w ramach programu „Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych”.

Data aktualizacji: 25 kwiecień 2024, Licznik odwiedzin: 15624305