Sprawozdanie z półkolonii letniej ,,Wesołe Wakacje w Mieście”

13 lipiec 2020
Sprawozdanie z półkolonii letniej ,, Wesołe Wakacje w Mieście” organizowanej przez Strzeleckie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji Lokalnej w Strzelcach Opolskich, Gminny Zarząd Obsługi Jednostek w Strzelcach Opolskich oraz Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Strzelcach Opolskich w terminie 29.06.2020-10.07.2020.
W dniach 29.06.2020-10.07.2020 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich odbywały się półkolonie dla 48 dzieci (w pierwszym tygodniu półkolonii-46,w drugim tygodniu półkoloni-45) w wieku od 7 do 10 lat uczęszczających do szkół w gminie Strzelce Opolskie. Celem zorganizowania półkolonii było zapewnienie dzieciom możliwości zdrowego i atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego podczas wakacji. Opiekę sprawowała wykwalifikowana kadra: Paweł Bębas- kierownik, Małgorzata Strożek, Kamila Denderes, Katarzyna Malik, Agata Łuszczyna – opiekunki grup, Barbara Babicz– opieka pielęgniarska.

Podczas trwania półkolonii odbyły się następujące zajęcia:
- zwiększające wiedzę dzieci dotyczącą bezpieczeństwa: spotkanie z pielęgniarką (zachowanie bezpieczeństwa w czasie pandemii koronawirusa),  z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji oraz z pracownikami  Państwowej Straży Pożarnej (bezpieczny wypoczynek podczas wakacji),
- zajęcia sportowe i rekreacyjne, zajęcia terenowe,
- zajęcia animacyjne, integracyjne, quizy, zabawy, spacery,
- zajęcia rękodzieła artystycznego z pracownikami studia Art Of EM,
- wyjazd do opolskiego ogrodu zoologicznego,
- wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego ,,Giprol” w Staniszczach Małych.

Podczas trwania półkolonii wszystkie zajęcia odbyły się zgodnie z planem. Dzieci codziennie miały zapewnioną opiekę i zajęcia programowe w godzinach od 7.00 do 16.00. Otrzymywały poczęstunek w postaci drożdżówki, wody mineralnej, owoców. Miały również zapewniony pełnowartościowy obiad. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody i upominki. Zorganizowano również dla nich poczęstunek. Na zakończenie przeprowadzono ankiety ewaluacyjne wśród dzieci, które dołączono do dokumentacji półkolonii.

Kierownik półkolonii
                                                                                                       Paweł Bębas

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2020-07-13 13:22:26)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2020-07-13 13:23:48)